Хоан Корнела

12.06.15 15:48

Шпанскиот уметник, илустратор и стрип автор е вистински мајстор на својот занает. Неговите кратки стрипови, кои најчесто се базираат на остар, црн и бизарен хумор, полни со пресврти и изненадувања се мали ремек дела и делуваат како шлаканица за љубителите на „добриот вкус“.

Претставуваме неколку негови стрипови.

Извор: www.itsnicethat.com

Слични содржини

Уметност / Око
Фотографија / Настан / Око
Фотографија / Настан / Око

ОкоБоли главаВицФото