Помош за Шипковица

07.08.15 11:21

Невремето кое на 3 август 2015 ја погоди тетовска Шипковица однесе пет човечки животи и причини огромна материјална штета. Скоро да нема куќа која не е поплавена. На иницијатива на Граѓанската платформа АЈДЕ!, ФООМ како најитно потребно обезбеди 1,4 тони вода за пиење.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Живот

ОкоБоли главаВицФото