Македонските протести во последниот спот на „Рундек Карго трио“

21.08.2015 09:31
Македонските протести во последниот спот на „Рундек Карго трио“

Спотот на Дарко Рундек со неговото „Карго трио“ за песната „Има их“ ( Ги има), кој беше објавен на Јутјуб минатата година е направен од фотографии од бројните протести ширум Балканот. Песната е дел од албумот „Мостови“, a во спотот се најдоа и слики од протестите во Македонија, направени од фотографот Ванчо Џамбаски.

Извор: Радио МОФ

Слични содржини

Активизам / Фотографија
Општество / Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото