Симпсонови: ремикс

25.09.15 11:40

Видеото „Weird Simpsons VHS“ е чуден и необичен омаж на воведната шпица на култната серија Симпсонови, во режија на францускиот аниматор Јоан Ерво, кој живее и работи во Париз. Овој психоделичен проект е реализиран во соработка со уметникот Хуго Морено, аудио дизајнерот Флоријан Калмер и музичарот Валентин Дуклоа.

„Тоа му доаѓа како да ја гледате славната серија на Мет Гронинг под влијание на acid“, гласи еден од бројните интернет коментари на видеото, кој сепак е полн со симпатија за „Weird Simpsons VHS“.

Извор: laughingsquid.com

ОкоБоли главаВицФото