Минималистичките столови на NN Design Band

08.10.2015 15:13
Минималистичките столови на NN Design Band

Дизајнерското студио NN Design Band од Казахстан, специјализирано за минималистички дизајнерски предмети, има мисија „да влијае на човечкиот ум преку дизајнот“.

Едно од нивните најнови дела е Urban Philosophy Chair, една речиси невидливa столица, со само една црна линија која ѝ го открива обликот, направена од поликарбонат и метал. Покрај тоа, Тhe Gentle Hint Chair’s се уште еден елегантен концепт за парчиња мебел кои се користат за седење, но можат да се употребуваат и како маси. Зад овие необични парчиња мебел стои дизајнерското дуо, Ниса Кинзалина и Анастасија Леонова.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото