This is how you die

29.10.15 14:07

„This is how you die“ („Вака ќе умреш“) е одличен и окткачен краток филм на американскиот режисер Мајкл мохан. Во петте кратки приказни полни со црн хумор, сè се врти околу „Машината на смртта“, чудна направа која ја предвидува иднината и начинот на кој ќе умрат главните ликови.

THIS IS HOW YOU DIE. from Michael Mohan on Vimeo.

Извор: thisishowyoudie.com

Слични содржини

Технологија / Око
Око
Око

ОкоБоли главаВицФото