Инфографик: Здравствените ризици од воздушното загадување

21.11.2015 12:56
Инфографик: Здравствените ризици од воздушното загадување

Бараме власта да ги преземе сите неопходни мерки за намалување на загадувањето. Заслужуваме воздух што нема да ни го уништува здравјето!
‪#‎ЗаПодобро‬

 

Линк до оригиналната содржина на англиски
Превод: Заслужуваме подобро

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото