Заслужуваме да дишеме

29.11.15 21:41

Активистите од „Заслужуваме подобро“ во своето ново видео нè потсетуваат на еколошката катастрофа што ѝ се случува на Македонија: Половина Македонија нема здрава вода за пиење, а во другата половина дишењето е штетно по здравјето.

„Заслужуваме да дишеме, а не да издишеме“, порачуваат активистите.

Слични содржини

Екологија / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото