Гнасни, гнасни, епски копилиња!

11.12.2015 14:17
Гнани, гнасни, епски копилиња!

Слушнавме на снимките како Гоца и Ставревски зборуваат дека купиле станови со финта. Но сепак судот го осуди Петре Шилегов денеска со 200.000 денари казна затоа што изјавил дека оваа има станови вредни 90.000 евра. Демек, му намалиле од 500 на 200 илјади, ама пак го осудиле. Е, зошто?! Каква и чија чест е нарушена, на Гоца-ливче-нека-снема ли?!

Бегаат пичките од ДПМНЕ од анкетна комисија, нормално дека ќе бегаат, што инаку ќе кажат таму, како ќе се извадат за срањата?! Какви црни мрачни сили бре, какви жути комбиња, да бог да ве носеле со жути комбиња право во Бардовци, затоа што само за таму сте вие, гнасни, гнасни копилиња!!!

Ова паторот па забеган дава интервју за Цаци и Сарма Прес 24, порталот кој на агрегаторите е со мото НЕУТРАЛНО, НА НИЧИЈА СТРАНА?! Јебала те неутралност... У интервјуто Грујо плаче како пичкетина, како му биле затнати синусите, настинат бил, го јадело лево колено и плус бил увреѓен и под голем стрес.

Мамицата мрсна твоја апашка!!! Допрва има да те јаде колено и допрва има астми да фаќаш од влагата во занданите во Идризово.

Има да го сањаш Мерцедесот од 650.000 евра, има да бладаш у сон, да се дереше ПАЗИ БЕ, ДУПКА, МИ ТРЕСЕ МОНИТОРОТ, ВОЗИ ПО СРЕДИНА, ПАЗИ НА ДУПКИТЕ!!! додека не се разбудиш со клоца у г’з од цимерот...

Шупак еден, он бил Муахмед Али... Црв еден лигав, ти си бре амеба, пролив, планктон, мрсул си ти, у уста те ебам пичко една, 10 години си на власт а бегаш од дебати, дуели и интервјуа со критички новинари. Вака само кај Цаци и Сарма можеш, со прашања кои сами си ги набацуете со Мартин у кабинет! Дојди на интервју во Мактел, пичко една, па да видиме кое колено те јаде и каде ќе бегаш тогаш...

Од моите прашања бегаш уште 100 метри пред која и да било локација, се криеш од задни влезови, се буташ у подруми како пијана холивудска цицлеста калаштура, ваква бараба за премиер оваа земја досега немала и се надевам никогаш повторно нема да има!

Со овие 10 години власт околу себе собра еден куп психопати и тоа во сите бранши, едно 1000 лудаци се собрани околу тебе во троен обрач, па се штитите како крдо хиени. Забележав дека каде и да те чекам функционерите жолчно те бранат, иако знаат за твојот усран газ, затоа што се борат за своите фотелји, плати и привилегии. Никогаш оваа земја не била вака срозена во моралот, етиката и срамот, Македонија е како Србија во 1995, го има допрено дното во секој поглед!

Хистерија, безобразие, манипулација, омраза, алчност, гнасотилак, злоба царува во медиумите и целата пропагандна машина вредна десетици милиони евра наши пари.

Со багери ќе треба да ја чистиме Македонија од овој шлаем, од ова срање, од овој гнасотилак и скапан смрдеж во секој облик!!!

П.С. Оние ретардирани имбецили од ЗНМ не нашле за сходно да ме поканат на дебатата „Насилството над новинарите“, која се водела заедно со министерот Спасовски во ЗНМ?! Насер, другарче, па дали си ти нормален?!

П.П.С. По трет пат T-Home гаси интернет во цел Центар само за да ни ја сјебе емисијата која ја емитуваме во живо. Снемува интернет по трет пат баш во вечерниот термин од 18 до 22 часот :D Ама ќе ставиме бе интернет од Телекабел и Близу, што ќе правите потоа, со динамит ли ќе ја кревате зградата у ваздух?! Им се извинувам на оние кои ја чекаа емисијата која беше најавена и на гостите Ѓунер и Коља. Емисијата се презакажува за наредната недела, но ќе се одржи во секој случај!

Извор: Мактел
Слика: Свирачиња