Aтлас на убавината

09.01.16 21:17

„Атлас на убавината“ е проект на модната фотографка Михаела Норок, која со брилијантната серија портрети ја слави убавината на жените од целиот свет. За да ја обезбеди оваа селекција на фотографии од проектот кој започнал пред речиси две години, фотографката патувала од Бразил во Романија, Кина, Колумбија, Индија, па дури и до Северна Кореја.

Извор: www.ufunk.net

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото