Пародија: снајперисти против македонските ракометари

22.01.2016 14:25
Пародија: снајперисти против македонските ракометари

По катастрофалната игра на македонската ракометна репрезентација против Хрватска и високиот пораз од 34-24, покрај бројните критики на сметка на македонските ракометари, се појави и сатирично видео во продукција на „Djimirinki“, во кое се објаснува причината за дебаклот.

Ужасната игра, всушност, се должи на снајперскиот напад кој ги оневозможил ракометарите на Македонија да го дадат својот максимум! Подолу можете да погледнете дел од нападот на снајперистите, во кој како покосен паѓа Влатко Митков.

 
Снајперисти на Европското во Краков

Снајперисти на Европското во Краков :D #ehfEuro2016

Posted by Џимиринки Djimirinki on Thursday, January 21, 2016

Извор: Djimirinki

Слични содржини

Пара вести

ОкоБоли главаВицФото