Хироши Мори

29.01.16 18:32
Креациите на јапонскиот уметник Хироши Мори кој живее и работи во Токио, претставуваат прекрасен спој на религиозното сликарство и манга анимациите и стриповите, кој го добива со комбинирање на естетиката на ренесансните сликари со типичните карактеристики на ликовите од јапонската анимација.
 

Извор: www.ufunk.net

ОкоБоли главаВицФото