Тим Бартон + Дизни

05.02.16 15:02

Како би изгледале славните цртани филмови на Дизни кога би биле режирани од Тим Бартон? Погледнете како уметникот Ендрју Тарусов ги пренесува „Дамбо“, „Кралот лав“, „Пинокио“, „Заспаната убавица“, „Снежана“... во мрачниот свет на Бартон.

Извор: www.tarusov.com

Слични содржини

Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око / Историја
Графички Дизајн / Око

ОкоБоли главаВицФото