Алооооо, Хорхеееее, жив ли си бе?!

23.02.2016 01:22
Алооооо, Хорхеееее, жив ли си бе?!

Алооооо, Хорхеееее, жив ли си бе?! Ало бе, шефе, прецедник си, маму ти јебем, не си кувар во вилата на Водно, бе, суртук еден! Имаш ли ти нешто да изјавиш, ало?!?!

Абе земјата е во тешка криза, денеска и утре се одлучува за иднината на земјата, дали ќе оди кон ЕУ и НАТО или кон Минск и Москва, дали ќе има мир и просперитет или ќе има меѓуетничка и внатремакедонска граѓанска војна, ало, шупак епски незапамтен?!?!

Мирка и Миленко повикуваат на граѓанска војна, Грујо и Димитриев си играат курташак со американскиот амбасадор, ДПМНЕ го нарекува Ван Хојте маче и го прогласува за турист, сакаат да одат сами на избори, дури и без ДУИ и ДПА! Па добро, ова нели те загрижува бе, гомно едно?!

Уста имаш ли бе, маме ти ебам у тоа шилежето, мулето, магаре непотковано неосамарено... Па за кој кур плаќаме над 100.000 евра месечен буџет за куќа, кувари, шофери, обезбедувачи, струја, вода и плати за тебе бе, волу еден?! Кажи нешто бе, помогни, вразуми ги овие твоите, решиле да ја закопаат земјата! Ако треба и критикувај ја опозицијата, ама барем зуцни бе, напрај нешто, ало човеку?!

Ти си најголемата пропаст во македонската политика. Пропаст и за УКИМ кој си дозволил вакво говедо да догура до титулата професор. Мада и Каракамишева ја еба таа работа одамна...

Хорхе, поштено, да ти ебам матер у пичка, стварно си ми ептен одвратен!

Извор: Мактел
Слика: Странски служби

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото