Раѓање на велосипедот

03.03.16 14:40

Интересно кратко видео за историјата и развојот на велосипедот од архивата на British Pathé, кое датира од 1937 година: како изгледале првите велосипеди, нивните сопирачки, механизмите за управување и сопирање...

Извор: British Pathé

Слични содржини

Активизам / Око

ОкоБоли главаВицФото