6-ти ден #Протестирам

17.04.2016 01:31
6-ти ден #Протестирам

Шести ден по ред, не стивнуваат протестите во Македонија по скандалозната одлука на Ѓорге Иванов за аболиција на груевистичките криминалци. Освен во Скопје, протести се одржаа и во Битола и Струмица.

Подолу можете да ги погледнете фотографиите на Ванчо Џамбаски од скопскиот протест одржан на 16 април.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото