Мапа: протестите се шират низ цела Македонија!

18.04.2016 18:01
Мапа: протестите се шират низ цела Македонија!

Протестите против режимот, иницирани од аболицијата на криминалните политичари и нивните соработници, се шират низ цела Македонија.

Денеска се закажани протести во Скопје, Битола, Струмица, Велес, Куманово и Штип, а има најави за протести неделава и во Прилеп, Кочани, и Гостивар.

Извор: Слободна Македонија

ОкоБоли главаВицФото