#Протестирам 8.0

20.04.16 12:34

Осми ден по ред, не стивнуваат протестите поради аболицијата со која режимот се обидува да се спаси од одговорност за сторениот криминал.

Атмосферата од вчерашниот протест ја пренесуваме преку избор од фотографиите на Ванчо Џамбаски.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото