Prince - Purple Rain Live

22.04.16 00:58

Purple Rain e песна која се појавува како саунндтрак во истоимениот филм од 1984. Се смета за една од најдобрите песни на сите времиња. Настапот е дел од концертот во Лондон во 2007.

Sorry, you need to install flash to see this content.

 

Слични содржини

Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови
Музички спотови

ОкоБоли главаВицФото