Партизаните против режимот!

26.04.16 15:37

По острите реакции по повод апсењето на неколкумина од нивните редови, активистите вчера организираа уште помасовен протест.

Една од највпечатливите слики од протестот е присуството на борците од антифашистичката борба 1941/45, кои им се придружија на граѓаните кои протестираат против криминалот и злосторствата на груевизмот.

Скопје, 25.04.2016

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото