Куртоните нè тепаат брутално а нашите шупци нè млатат од позади грб

29.04.2016 22:42
Куртоните нè тепаат брутално а нашите шупци нè млатат од позади грб

Ало Џамбазов?!

Ало Џамбазов?!
Eве се јавија Влатко, Бени и Кристина,
ти уште ли ќе молчиш?!
Ало шефе, аболиција на мафија, народ е на улица,
цела Македонија е на нозе!
Tи не која страна си, на страната на правдата
или ќе се криеш во Слепче под камен некој?!

Ајде покажи дека си народен човек.
Народот те бранеше кога те нападнав, очи ќе ми извадеше.
Еве сега возврати му на народот.
Nе биди путка режимска, охрабри се, осмели се,
излези на протест, качи се на бина, запеј му на народот
КАКВА Е ОВАА СИТУАЦИЈА!

Истово важи и за останатите.
Ај Калиопи и Есма знаеме дека се продадени,
но Каролина може уште да се спаси, не е доцна!
Слаткар се прогласи за неутралка!

Дечки, после ова нема враќање,
вечно ќе бидете означени за мафијашки певаљки и кловнови
како Тони Шанац и слични калаштури!

 

Ги слушам Апасиев и Шиповски што лупаат

Солидарност и Левица
протестите на Шарената Револуција ги сметаат за граѓанско будење
против политичките елити, па според тоа и против СДСМ!

Ги слушам Апасиев и Шиповски
што лупаат на Телма овие два дена.

Многу ги жалам луѓево што протестираат 15 дена во заблуда:
ШАРЕНАТА РЕВОЛУЦИЈА
Е РЕВОЛУЦИЈА ПРОТИВ ДИКТАТУРАТА НА ВМРО ДПМНЕ!!!

СДСМ заедно со другите партии овие десет години
се бори против таа диктатура и нема ништо со таа диктатура!
Ова е како партизаните да ги обвините за злоделата на фашизмот!

КАКВА ПОЛИТИЧКА ПЕРВЕРЗИЈА!!!

Пренесете им!


А ако СДСМ реши да донесе сини знамиња?!

„Тоа што на протестите има многу црвени знамиња
јасно ви кажува до знаење дека на протестите доминираат членови
на Левица, Солидарност и Ленка“, вели Јордан Шишовски на Телма.
Интересно, јас на протестите од 10000 народ гледам 100 црвени знамиња.
Тоа значи дека ако СДСМ реши да донесе сини знамиња
тоа ќе значи 5000 сини и 100 црвени знамиња. Тогаш кој ќе доминира?!
Значи, преку кур ми е више од овие забегани серковци кои Телма
курвински реши да ги крева на пиедестал ради правење смут, ццц.


Јордане, оди снимај порничи

Браво бе Јордане!
Да имаше 10 посто памет
како што има убавина во тебе
немаше да лупаш вакви глупости.
Оди младичу
снимај порничи.
Покорисен ќе си.


Куртоните нè тепаат брутално а нашите шупци како Сеад нè млатат од позади грб

Заев се обидува да го охрабри народот, да го покрене.
И народот е охрабрен, револуцијата се гледа, народот е на нозе.
Но новинарот на 24 Вести Сеад Ризвановиќ
на интервјуто синоќа беше во стилот:

Ама господине Заев, нема надеж, нема спас, готови сме.
Ама господине Заев има ли народот воља за промени?
Ама господине Заев протестираме година а Груевски си е на власт?
Ама господине Заев да не направивте многу стратешки грешки?
Ама господине Заев како ќе спречиме избори, имаме ли сила за тоа?
Ама господине Заев контрапротестантите се многу јаки, ќе нè згазат?
Ама господине Заев, да не имате лексилиумче или хелекс
ме дрма депресија у пичку матер
жена ми не ми дава веќе една недела
јајцата ми се отечени ене олкави ми се ко лубеници гевгелиски.

Ах бе Сеаде бе, арно човече си,
ама глупо си бре ко лева патика стара исцепана.
Се трудиме да ја кренеме рајата на нозе
а ти еден саат фрлаше вода врз огнот кој гори во земјава.

ПУ бе шупци едни утепани од господа!
ТОЛКУ ДА СЕ НЕМА ОСЕТ ЗА ФИЛИНГ ЗА ОСЕЌАЈ ЗА ЧУВСТВО ЗА СЕНС
БОГ ДА ЧУВА! КУРТОНИТЕ НÈ ТЕПААТ БРУТАЛНО
А НАШИТЕ ШУПЦИ КАКО СЕАД НÈ МЛАТАТ ОД ПОЗАДИ ГРБ
СО ДЕПРЕСИЈА И МАЛОДУШНОСТ!

Слики: Свирачиња

Слични содржини

Книжевност

ОкоБоли главаВицФото