Act of Love

02.05.16 11:24

Како би изгледало кога луѓето би флертувале како животните? Извонредно видео во кое група танчари се забавуваат имитирајќи ги животинските „љубовни танци“ и нивните гестови за додворување.

Видеото е дел од кампања на јапонскиот бренд за кондоми „Сагами“. Во кампањата детално се објаснува репродукцијата на 73 животински видови, на посебна веб страница.

Извор: www.actoflove.jp

ОкоБоли главаВицФото