Шарена револуција 15

04.05.16 11:51

Продолжува Шарената револуција! На 3 мај се одржа петнаесеттиот по ред протест против злосторствата на груевизмот. Овој пат, со боите на слободата беше обоен кривичниот суд во Скопје, еден од бројните симболи на режимската неправда.

 

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото