Крвавите раце на МВРО

05.05.16 13:07

На 5 мај 2015, по објавувањето на една од опозициските „бомби“ во врска со убиството на Мартин Нешкоски, се случи најжестокиот граѓански протест кој ескалираше со насилство и полициска бруталност.

Во двете видеа подолу, потсетуваме како режимот се обиде да го скрие убиството на Нешкоски и да го заташка случајот.

Извор: Странски служби

Слични содржини

Општество

ОкоБоли главаВицФото