Правда за Мартин!

06.05.16 02:23

Вчерашниот ден од шарената револуција мина во знакот на црвената боја. Граѓанското движење #Протестирам го посети местото каде беше убиен Мартин Нешкоски на плоштадот Македонија.

Местото беше преплавено со црвени отпечатоци од дланки и пароли. „Убијци“, „Крвта не се мие“, „Правда за Мартин, слобода за сите“...

Фотографии: Ванчо Џамбаски

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото