Груевски: Ајде Груевски на избори, па да видиме народот што ќе каже!

16.05.2016 14:49
Груевски: Ајде Груевски на избори, па да видиме народот што ќе каже!

Скопје, 16 мај 2016

Ајде Груевски, излези на избори, не се плаши од судот на народот – му порача денеска лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на својот единствен противкандидат, кандидатот за премиер Никола Груевски.

Засега е неизвесно дали попладнево Никола Груевски ќе одговори на прозивките од Никола Груевски.

„Го разгледуваме барањето на Груевски за ТВ-дуел против Груевски. Има шанси претседателот на нашата партија да го смени својот ригиден став за неодење на соочувања со противникот, но сепак ризикот да добие некое незгодно прашање од Груевски, на кое Груевски не би можел соодветно да одговори е голем“, вели Иво Котевски, портпарол на партијата.

Извор: kozanostra.net

Слични содржини

Општество / Балкан

ОкоБоли главаВицФото