Шарам, СЛОБОДА барам!

17.05.16 03:59

Илјадници граѓани и во понеделник (16.05.2016) излегоа на улиците на СКопје, протестирајќи против одлуката на режимот да организира избори во севернокорејски стил - со само една партија учесничка.

Граѓаните и овој пат го започнаа својот марш од пред зградата на СЈО, а потоа се упатија кон Собранието и кон Владата. Со рачен катапулт беа упатени десетици балони кон зградите во кои се сместени узурпираните институции, а беа ишарани и улиците со порака „не можете да ја избришете шарената револуција“.

Фотографии: Ванчо Џамбаски

ОкоБоли главаВицФото