Нов спот на Телемама за песната „Срце“

20.05.2016 13:00
Нов спот на Телемама за песната „Срце“

Македонската артистка Драгана Заревска, која создава музика под псевдонимот Телемама, објави нов видео запис за песната „Срце“ од албумот Мис Слобода.

Авторка на видео записот е Љубица Манасиева, која исто така го изработи спотот за песната „Вале Терешкова“.

Повеќе информации за творештвото на Телемама можете да најдете на нејзината официјална веб страница.

Телемама - Срце from Telemama on Vimeo.

Слични содржини

Музика / Око / Музички спотови

ОкоБоли главаВицФото