„Шарената дружина“ - изложба на фотографии на младите со Даунов синдром

23.05.2016 11:41
„Шарената дружина“ - изложба на фотографии на младите со Даунов синдром

„Шарената дружина“ е изложба на фотографии која синоќа беше отворена во Јавна соба, како производ од работилниците со фотографката Фросина Илиевска и десет учесници со Даунов синдром.

Посетителите на оваа изложба можеа да го погледнат светот низ објективот на Ена Митревска, Јулијана Петровска, Моника Бисовска, Дарко Ефтимовски, Никола Колев, Оливер Блажевски, Флоренс Герет, Елизабета Петковска, Александар Матовски и Илина Георгиева.

Подолу можете да ги погледнете фотографиите на Ванчо Џамбаски, кои ја доловуваат атмосферата од ова емотивно дружење.

Слични содржини

Активизам / Фотографија
Јавни Простори / Фотографија / Живот
Фотографија / Психологија / Живот / Уметност
Општество / Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото