Mansplaining

23.05.16 13:20

Интересно кратко видео посветено на феноменот „mansplaining“: зошто мажите настојуваат да доминираат во дискусиите? Колку често жените се прекинувани додека зборуваат? Како тоа влијае во ситуации кога се носат одлуки?

Извор: ATTN

Слични содржини

Квир / Око
Мода / Око / Историја

ОкоБоли главаВицФото