Генерација - изложба на Иван Ивановски

23.05.2016 13:15
Генерација - изложба на Иван Ивановски

Во излозите на Кино Милениум (ГТЦ), поставен е новиот уметнички проект на Иван Ивановски, составен од слики/инсталации.

Во киното се поставени три „Таблоа“, каде што ќе останат еден месец.

Проектот ќе продолжи да се развива и надградува на generacijax.tumblr.com со слики, текстови, анимации и музика.

Повеќе информации за проектот можете да погледнете во документот достапен на линкот подолу.

ПрилогГолемина
Ivan Ivanovski - Generacija.doc12 KB

Слични содржини

Култура / Уметност

ОкоБоли главаВицФото