НЕ за криминалот! НЕ за аболициите!

24.05.16 20:13

Фотографии на Ванчо Џамбаски од протестите одржани на 23 мај 2016, во рамките на „Шарената револуција“. Се протестираше под слоганот „НЕ за криминалот! НЕ за аболициите!“ Протестантите уште еднаш ги ишараа владата и собранието.

 

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото