Накит со везови во геометриски форми

31.05.2016 01:16
Накит со везови во геометриски форми

AnAstridEndeavor е дизајнерско студио со седиште во Калифорнија, специјализирано за рачно изработен накит. Серијата накит со везови во геометриски форми е целосно рачно изработена и секое парче е уникатно и колоритно. Свежите бои и геометриските форми на везот му даваат ултра модерен изглед. Овие парчиња накит се совршен моден додаток за летната сезона, симпатични колоритни детали кои во деновите на оној кој ги носи ги втиснуваат сите бои и нијанси на летото. 

Извор: www.etsy.com