Граѓаните го завршуваат одбројувањето: Уште еден ден!

18.06.2016 10:29
Граѓаните го завршуваат одбројувањето: Уште еден ден!

Демонстрантите од Шарената револуција вчера на булеварот „Климент Охридски“ запалија голем број факели и го исцртаа бројот еден, објавувајќи дека на одбројувањето и рокот за исполнување на барањата му доаѓа крајот.

Со запалени факели, демонстрантите скандираа „Шутка не ти бега Никола“.

Шарената револуција најави масовен протест на 20 јуни (понеделник) и ги повика граѓаните активно да се вклучат во борбата против режимот.

Подолу можете да ги погледнете фотографиите на Ванчо Џамбаски од оваа акција.

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото