Смрдлива гигантска лепешка која се тркала од Водно кон градот како кафеава одвратна лавина

23.06.2016 11:48
Смрдлива гигантска лепешка која се тркала од Водно кон градот како кафеава одвратна лавина

Вулкан кој исфрла наместо лава - гомна кафени кои се тркалаат накај градот. Маса, тони лајна, гигантска лепешка која се тркала накај градот, тоа е во моментов Хорхе Иванов, све му ебам по список, шупак еден ненормален, гнаса одвратна, кретенчина интергалактичка, шупак голем како оној тунелот што се протега под Ла Манш...

Гнида, крлеж, пицајзла, торко, муле, теле, магаре, црв бел, гуштер, глиста, бува, мува, прдеж скапан, вирус, амеба, парамециум, комична грешка на историјата, генетиката, времето, просторот...

Политички Франкештајн, дебил, бараба, наказа, изрод, смешка, виц, трагедија, срам национален, трошка небитна комична, кловн, кретен, кенгур, мочко, пешко, имбецилче, злобно мало небитно жално чоече, куп сланина, мешчина, кожа, влакна и облека...

Исправа криви дрини, продава муда за бубрези, блефира, сере, прди, продава стратегии, геполитики, меша баби и жаби, вергла како кола со предна вуча у кал, лета кал на сите страни, ни се лепи по фаците, брчи, чури, се тресе, ние сите гледаме...

После сè што се случи, дури и на ГДОМ-ци им е јасно колку е саат, ова копиле бедно се обидува сите да нè прави мајмуни, глуми лудило, се држи за фотелјата како оние патници кои паѓаат од срушени авиони и се држат за столот додека летаат кон земјата од 10 километри висина...

Мене уште не ми е јасно како воопшто можеше овој мрсул, овој ’ркољ, овој измет да стане претседател на оваа земја. Како дозволивме оваа лепешка да се тркала по вилата на Водно речиси 7 години?!

НИКОГАШ ПОВЕЌЕ, НИКОГАШ ПОВЕЌЕ НАРОДЕ МОЈ, СРАМОТА Е ОВА И ТРАГЕДИЈА ЗА НАС, ЗАСЛУЖУВАМЕ НИЕ ДАЛЕКУ ПОДОБАР, ПОДОСТОИНСТВЕН, ПОУМЕН, ПОАРЕН, ПОАСАЛЕН ПРЕТСЕДАТЕЛ!!!

Извор: Мактел
Слика: Свирачиња

Слични содржини

Став

ОкоБоли главаВицФото