Ненад Јолдески во Брисел

25.06.16 12:19

Младиот македонски писател Ненад Јолдески неодамна ја доби Наградата за литература на Европската Унија за книгата „Секој со своето езеро“.

Подолу можете да го погледнете видеото од гостувањето на Јолдески во Брисел, каде зборува за книгата, неговото творештво, значењето на наградата...

06 - ITW - FYROM - NENAD JOLDESKI - DEF from EUPL on Vimeo.

ОкоБоли главаВицФото