Сиромашни и богати

27.06.16 09:56

„Сцени на нееднаквост“ е серија фотографии на јужноафриканскиот фотограф Џони Милер, кој живее и работи во Кејптаун. Милер се обидува преку фотографии направени со дрон да ги прикаже застрашувачките нееднаквости и констрасти меѓу световите на богатите и сиромашните, често поделени само со една обична ограда.

Извор: millefoto.com

Слични содржини

Општество

ОкоБоли главаВицФото