Минималистички постери за тимовите на Европското фудбалско првенство

30.06.2016 11:21
Минималистички постери за тимовите на Европското фудбалско првенство

Ентузијазмот од Европското фудбалско првенство во Франција им даде идеја на уметниците. Графичкиот дизајнер Шон Фордис е еден од нив. Тој креираше серија постери со кои го претстави секој тим што учествува на првенството. Тој направи постери со знамето на секоја земја учесник, на кои исто така се напишани и играчите на тимовите. Погледнете некои од нив.

Извор: http://www.fubiz.net

Слични содржини

Балкан / Спорт / Теорија
Психологија / Спорт

ОкоБоли главаВицФото