Протест на дожд

07.07.16 00:21

Демонстрантите од Шарената револуција и покрај силниот дожд и ветер, вчера (6.06.16) излегоа на протест во Скопје, кој започна во 19 часот, традиционално, пред СЈО.

Шарената револуција на овој протест доби поддршка и од граѓанското движење „Го сакам ГТЦ“, кое најави нова борба против уништувањето на Градскиот трговски центар.

Во продолжение, можете да погледнете фотографиите на Ванчо Џамбаски од вчерашниот протест.

Слични содржини

Активизам / Фотографија

ОкоБоли главаВицФото