Курвите ни ебаа матер од пусто Турско па сè до пусто Грујово!

25.07.2016 15:12
Курвите ни ебаа матер од пусто Турско па сè до пусто Грујово!

Во Охрид е забележан тежок мафијаш: ропак со црна маица, бели панталони и бела ципела

Ќеркичките фала богу се метнале на Боркица, убави.
Да се надеваме ќе имаат сила кога ќе пораснат
да се носат со багажот дека се ќерки
на еден монструм и народен крвопиец!
Ќе треба да се навикнат сите да го пцујат татко им
зашто земјата ќе биде банкротирана
и ќе мора да ловиме стаорци и диви зајаци
и еребици со копја по шумите за да преживееме.
Бидејќи нивниот татко - пошто е мрднат и психо -
ја презадолжи земјата
за да се вози во Мерцедес од 600000 евра
и да лапа провизии од 20 милиона евра!
Ќе биде иронија ако станат левичарки - марксисти и ленинисти
или калуѓерки и да ги мразат парите и материјалните добра.

 

Добро, сепак рековме дека се метнале на Боркица,
тешко тоа да се деси.

Курвите ни ебаа матер од пусто Турско па сè до пусто Грујово!

Два дена не можам да се смирам од фотките на Савова со Ивона.
Она клештење, лежерност, подлост, опуштеност,
се туфкаат релаксирани, мезат, боцкаат пица, се разладуваат со коктелче,
додека ние гинеме веќе две години, јадеме ќотеци, затвори, казни,
беспарица, клевети, црна пропаганда, закани, малтретирања,
а они се гушкаат, се поштоваат ко да биле заедно во ЈНА две години.
Уф! Тоа за мојот нервен систем е прејако,
како отровот на оние мамбите змии, јако концентрован.

 

Ееееј луѓе му била шефица на кабинет на Бране над 10 години,
била пратеник на СДСМ, директор на центар за комуникации,
си раководела со цел ебан центар за аналитика,
ти била дадена света чест да бидеш втор човек во македонската левица
и вака да го предадеш СДСМ, вака да помогнеш некој да става динамит
на стубовите на Бихачка за да се одмаздиш зашто некој презел кормило,
притоа не те боли пичка дека СДСМ се бори да ја спаси Македонија
- ова е сред битка злодело рамно на најголемите историски предавства!

 

Од курвите си патиме луѓееееееееееееееееееееееее!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Курвите ни ебаа матер, историски, од пусто Турско па сè до пусто Грујово!
Кај да се свртиш на сите страни курви маме им ебам,
со лопати да ги ринеш, во секоја област бранша сектор средина,
сè курвиче до курвиче, што нација ќе бевме бре мајката, цццц.

 

Кога ќе се ослободиме ќе треба да воведеме посебен предмет
од прво па до факултет да се изучува секоја година
- како што има Македонски јазик речиси секоја година -
и предметот да се вика КАКО ДА КАЖЕШ НЕ НА ПУШЕЊЕТО!
Мораме бре овој народ малце да го кренеме
и да го натераме да заборави на оваа уметност,
аман више, не се трпи ова!!!

 

П. С.
Море и Бране е крив, тој и неговиот кур!
Како млад мајмун се залетал
место земја да спасува он пички бркал
и дозволил да го влечат за нос како зелен омладинац!

Левица игра курвински, тоа се едни незрели плачипички перфидни

До кога бе ќе плукате по СДСМ а ќе се возите на неговите успеси?!?
ДО КОГА БЕ ПИЧКИ ЕДНИ ПЕРФИДНИ?!?!
Сè што се случува во моментов,
технички влади, СЈО, оставки, разни ад хок тела, домашни притвори,
бомби, преговори, блокади на ИПА фондови итн. итн.
па и самата ебена Шарена Револуција,
сето тоа е ДЕЛО НА СДСМ! АЛО БЕ ПУТКИ СКАПАНИ!?

 

До кога бе ќе де однесувате како разгалени деца
кои вечно плукаат по таткото кој работи 24/7
за да ви донесе каков таков лов на масата
а вие сте вечно незадоволни и фрлате со виљушки и ножеви
по него и кршите чаши и тањири?!?!

 

Пичка ли ви материна идеалистичка незрела,
како бе не разбирате дека треба
ДА СЕ СПЛОООООООООТИИИИИИИИИМЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!
Како не разбирате дека договорите со ВМРО ДПМНЕ
никому не му се допаѓаат зашто се компромис!
Ако не направиме компромис ќе мора да гинеме како во Турција,
а видовме таму како поминаа пучистите!

 

Со диктатор кој владее со медиумите и кој има армија наоружана
не се бие битка на улица, освен кога ќе дојде точката до вриење,
но тоа секогаш е преголем ризик
и половина од воените и насилни преврати завршуваат добро
но половина завршуваат ужасно лошо.

 

Мораме да се обидеме на мирен начин да го смениме Груевски,
мислам дека имаме добри шанси за тоа!
Но со ваквите подли курвински незрели детски удари
во грб на СДСМ ништо нема да направиме!

 

Мактел од сега натаму ќе ги стави Левица под медиумска блокада!
Заврши грејс периодот во кој ви оставивме да пораснете
и да се средите и да се приберете!
Ова се воени времиња и ако имате замерки
кажете им ги лично на лидерите на опозицијата,
но јавно помагајте да се сруши режимот!
Со вакви ловења политички поени со ножеви во грб на СДСМ,
вие сте само политичка верзија на Ванковска!!!

П. С.
Ги осудувам нападите кон Савевски
дека е платеник на режимот.
Не верувам во тоа.
Мислам дека Савевски е искрен идеалист,
но копук за политика!

МТВ и нападот на Нормандија

Да плукаш зашто опозицијата ќе постави уредник на МТВ
е како да плукаш на времето за нападот на Нормандија
дека акцијата ќе биде еколошка катастрофа,
па травата ќе била уништена, та ракчиња и желки тамо се мрестат,
та гулабите имаат таму гнезда...
Замислете ги ЗНМ, МИМ и останатите шупци
исправени на брегот на Нормандија во 1945-та
и ги гледаат со двоглед илјадниците бродови
полни со тенкови, митралези и војници
како идат накај брегот на Франција на денот Д.
Дечките почнуваат да врескаат и да се прпелкаат во тревата и песокот,
отвораат Твитер и ФБ и почнуваат да урлаат
како тенковите и бомбите ќе ја заебат флората и фауната,
како ќе се заебеле живеалиштата на штрковите и голубите,
како лисиците ќе се исплашеле и ќе избегале во шумата.
Во тој момент и Германците кои гледаат од бункерите се крстат и викаат:
ЈЕБОТЕ КОИ ЛУДАЦИ! ПА ОВИЕ ЗНААТ ЛИ КОИ СМЕ НИЕ?!?!
Но овие си тераат по свое, седнуваат во круг во тоа травата
и одлучуваат дека ќе издадат соопштение во кое ќе повикаат
на мирно решавање на кризата, преку дијалог
и ќе повикаат стручњаци и експерти да застанат на чело на конц логорите
и да се грижат за здравјето на Евреите и Ромите и Педерите...
На крај сите се согласиле дека сојузниците и борците против фашизмот
се исти копилиња како фашистите, се бореле само за да дојдат на ВЛАС!

Слики: Свирачиња

Слични содржини

Книжевност
Книжевност
Општество / Книжевност

ОкоБоли главаВицФото