Шивачки

10.09.16 23:02

Ја претставуваме кратката верзија на документарниот филм „Шивачки“ на прерано починатата македонска режисерка Билјана Гарванлиева, кој ја освои наградата „Срце на Сараево“ на филмскиот фестивал во Сараево 2010 година, во конкуренција на 17 документарни филмови.

The Seamstresses - short version from biljana garvanlieva on Vimeo.

Слични содржини

Квир / Око
Екологија / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото