(Видео) Спот на групата Баклава за песната „Рубин“

22.09.2016 12:45
Спот на групата Баклава за песната „Рубин“

Музичката група Баклава го објави новиот спот за песната „Рубин“. Режисер на спотот е Дејан Сибиновски-Сибо, а танцот во него се базира врз кореографијата на Јована Зајкова.

Музиката и текстот на песната се на Елена Христова и Дејан Сибиновски. Аудиото е снимено во студиото Chicken Madness, од Бојан Угриновски, а миксот и мастерингот се на Дарко Спасовски и Горан Керкез.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото