Зашилена саботажа

04.10.16 12:48

Среќко Поповски отвора нова сезона со своите познати саботажи на телевизијата Алсат-М. Во Саботажата бр. 1 од третата сезона, Поповски на ироничен начин зборува за местените интервјуа, некомплементарните политики за увоз на стари возила и на автомобили на електричен погон, патните трошоци на Силвана Бонева наспроти „бесплатниот превоз“ организиран од битолскиот градоначалник, за во финалето да се соочат вистината и парите.

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото