Pussy Riot - Straight Outta Vagina

27.10.16 01:55

Pussy Riot објавија нова песна во која ја слават вагината, како одговор на скандалозната изјава на Доналд Трамп, дека „штом ќе види убави жени, ги грабнува за вагината“.

Песната „Song Straight Outta Vagina“ е инспирирана од идејата дека женската сексуалност е помоќна од кој било популистички мегаломан.

„Не биди глуп, вагината е местото од кое доаѓаш“, гласи дел од рефренот на песната.

Слични содржини

Музика / Око
Музика / Око

ОкоБоли главаВицФото