Што направи Коен за мене?

11.11.16 11:26

По повод смртта на легендарниот музичар Леонард Коен, потсетуваме на документарецот „Што направи Леонард Коен за мене“, снимен во 2004 година во продукција на Би-Би-Си.

Во филмот, кој треба да го одбележи седумдесеттиот роденден на пејачот, бројни почитувачи на неговото дело зборуваат за начинот на кој влијаел врз нив. Меѓу соговорниците се и Ник Кејв, Ијан МекКалок, Руфус Вајнрајт, Артур Смит, Кетрин Вилијамс и Пол Морли.

Слични содржини

Музика / Око
Квир / Око
Екологија / Око
Екологија / Око
Екологија / Око

ОкоБоли главаВицФото