Стефан Вијман - Гифови

16.11.16 12:47

Стефан Вијман е француски уметник и аниматор кој живее и работи во Лондон.

Неговото користење на гиф-форматот е оригинално, и претставува комбинација од илустрација, стрип и анимација. Понекогаш вулгарни, понекогаш гламурозни, со влијание од научната фантастика до модата, неговите гифови навистина претставуваат возбудлива мешавина.

Извор: stephenvuillemin.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото