Дизајнерски одбивања

10.12.16 11:43

Лиза Малтби е графичка дизајнерка која во својот последен проект изработува дела комбинирајќи типографија, вез, илустрација и фоторафија, прикажувајќи ги репликите со кои клиенти ги одбиле нејзините идеите.

Одличен и духовит начин да се претвори негативната критика и дрските коментари во стилски вежби, кои на моменти се и пркосни кон оној што критикува.

Извор: www.lisamaltby.com

Слични содржини

Графички Дизајн / Око
Графички Дизајн / Око

ОкоБоли главаВицФото