Чанти илустрирани според корици на познати книги

03.01.2017 01:14
Чанти илустрирани според корици на познати книги

Дизајнерката Елена Милославскаја која работи во студиото BAGatelle изработува модни додатоци совршени за незаситните читатели кои истовремено се и љубители на модата. Нејзината колекција чанти илустрирани според кориците од омилените романи, ја имаат и функционалноста на чанта која се носи накрсно. Кога се држи во раце, чантата изгледа како книга со иконични слики и наслови од познатите наградувани роамни. Се чини дека зад капакот од чантата кој изгледа како корица на книга не постои простор за да се сместат телефон, клучеви и паричник.

Милославскаја користи трајна веганска кожа за да ги произведе овие водоотпорни торби. Секоја од нив е целосно опремена со мал џеб, како и магнетни копчиња и патенти за затворање. Долгите рачки на чантата стандардно можат да се отстранат, но можете да се одлучите и за помала рачка која ви овозможува торбата да ја носите во раката.

Целата библиотека е достапна во продавница Etsy продавницата на студиото BAGatelle.

Која е вашата омилена чанта-книга?

 

 

Извор: www.etsy.com

Слични содржини

ОкоБоли главаВицФото