Месечар

07.01.17 13:25

„Месечар“ е кус анимиран филм на режисерот Теодор Ушев од 2015 година, инспириран од боите и облиците на Хуан Миро и стиховите на Федерико Гарсија Лорка.

Прикажан е на повеќе од сто фестивали, а носител е на десетина награди, на филмски фестивали во Загреб, Познањ, Отава, Хирошима...

Sonámbulo / The Sleepwalker by Theodore Ushev from Bonobostudio on Vimeo.

Слични содржини

Јавни Простори / Око
Око

ОкоБоли главаВицФото