Необјавени фотографии од детството на Кристофер Вокен, кога настапува како кловн

09.01.2017 00:49
Вокен

Името на Кристофер Вокен денес е едно од најпознатите во светот на филмот. „Ени Хол“, „Евтини приказни“ или „Фати ме ако можеш“ се само дел од филмовите кои го прославија.

Но, неговите почетоци во актерството практично датираат од самото детство. Подолу претставуваме збирка од досега необјавени фотографии од Вокен кои датираат од 1950-тите. На нив, се гледа како се шминка и облекува како кловн, настапува пред пријателите а потоа ја вади шминката.

Извор: Fubiz

Слични содржини

Фотографија / Уметност / Историја

ОкоБоли главаВицФото